Drukuj
Odsłony: 2379
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

22 grudnia 2018r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbył się Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. W rywalizacji 5 drużyn nie zabrakło niespodzianek, ale ostatecznie i tak najlepsi okazali się faworyci.

Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych niedawno górników pracujących w czeskiej kopalni.

Następnie w premierowych meczach zmierzyły się zespoły Dobrzynia nad Wisłą i Tłuchowa oraz Płomian i Krojczyna. W obu spotkaniach lepsi okazali się Ci drudzy, gładko zwyciężając 2:0. W drugiej kolejce doszło do najbardziej emocjonującego widowiska, w którym Chalin podejmował Tłuchowo. W tie-breaku więcej zimnej krwi mieli goście z Tłuchowa i wygrali ten pojedynek 2:1. W dalszej fazie turnieju mecze kończyły się zgodnie z przewidywaniami i faworyci wygrywali je w stosunku 2:0. Bardzo ciekawa okazała się ostatnia seria spotkań. Ogromną niespodziankę sprawili wszystkim zawodnicy Płomian, którzy niespodziewanie pokonali Chalin 2:0. W obu setach padł wynik 21:19, co świadczy o bardzo wyrównanej grze. Pozostające do tej pory bez porażki, drużyny Tłuchowa i Krojczyna stoczyły zaciętą walkę o zwycięstwo w turnieju. Pierwszą partę łatwo wygrał Krojczyn, ale w drugiej do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była już gra na przewagi. Wojnę nerwów lepiej wytrzymali siatkarze z Krojczyna i pokonując rywali 27:25 zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju. MVP zawodów został D. Wieczyrski z Krojczyna.

Puchar dla zwycięskiej drużyny, medale dla zawodników trzech najlepszych drużyn oraz statuetkę MVP wręczył Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś.

Cieszy fakt, że do siatkarskiej rywalizacji zgłosiły się aż cztery drużyny z Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Mamy nadzieję, że zdrowa rywalizacja między tymi zespołami przyczyni się do rozwoju siatkówki w naszej Gminie.