14 października 2018 w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się ostatnia odsłona Spartakiady Sołectw 2018 – turniej tenisa stołowego. Po zakończeniu rozgrywek podsumowano VII edycję oraz wręczono atrakcyjne nagrody.

W tenisowych zawodach wzięły udział sołectwa z Chalina, Glewa, Mokowa, Mokówka i Płomian. Rozgrywki toczyły się osobno w kategoriach kobiet i mężczyzn, a każde z sołectw mogło zgłosić do nich po 2 zawodniczki i 2 zawodników. Wszyscy rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej oraz dodatkowo walczyli o punkty dla swojego sołectwa w klasyfikacji drużynowej. Wśród Pań najlepsza okazała się M. Dąbrowska z Chalina, która odniosła komplet 3 zwycięstw. Rywalizacja Panów toczyła się w 2 grupach 4-osobowych. Tryumfatorem tych zmagań został K. Kauwa z Płomian, który po zaciętym, 3-setowym pojedynku pokonał R. Koprowskiego z Glewa.

Po zakończeniu rozgrywek i podsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że najlepszą sołecką drużyną w Gminie Dobrzyń nad Wisłą zostało Glewo. Tuż za nimi uplasował się Chalin, który jako jedyny wziął udział we wszystkich dyscyplinach VII edycji Spartakiady. Podsumowania rywalizacji oraz wręczenia nagród w postaci sprzętu sportowego dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrzyniu nad Wisłą Jerzy Żurawski, Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko oraz Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za kilkumiesięczną rywalizację i dostarczanie sportowych emocji. Mamy nadzieję, że udział w Spartakiadzie przyczyni się do popularyzacji sportu w naszej gminie, a wręczone nagrody pomogą w realizacji celów sportowych środowisk sołeckich.

Klasyfikacja indywidualna  turnieju tenisa stołowego kobiet:

I – M. Dąbrowska (Chalin)

II – M. Marcjańska (Mokówko)

III – Z. Słomczewska (Chalin)

IV – A. Lewandowska (Mokowo)

Klasyfikacja zespołowa turnieju tenisa stołowego kobiet:

I – Chalin – 3 pkt

II – Mokówko – 2 pkt

III – Mokowo – 1 pkt

Klasyfikacja indywidualna  turnieju tenisa stołowego mężczyzn:

I – K. Kauwa (Płomiany)

II – R. Koprowski (Glewo)