W dniu 28 marca 2019r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się pierwsza runda Współzawodnictwa Sportowego Klas I-III o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. W rywalizacji klas I i II wzięły udział szkoły podstawowe z Chalina, Dobrzynia nad Wisłą i Krojczyna.

Sportowe zmagania najmłodszych mieszkańców naszego Miasta i Gminy jak co roku dostarczyły wielu emocji. Z duża satysfakcją oglądaliśmy dzieci, które z pełnym zaangażowaniem rywalizowały o miano tych najlepszych. Wiadomo, że w sporcie muszą być zwycięzcy, ale muszą też być przegrani. Najważniejsze w tym wszystkim są jednak sam udział i dobra zabawa.

Do rywalizacji w  każdej kategorii wiekowej przystąpiły drużyny 10 – osobowe. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wyścigi rzędów, w których wszyscy musieli wykazać się dobrą sprawnością. Biegi, skoki, czworaki czy przenoszenie piłek lekarskich wymagały od uczestników nie tylko dobrej kondycji, ale też koncentracji. Dodatkowo zawodnicy w jednym z wyścigów rozwiązywali zadania matematyczne, a całość wieńczyło najbardziej emocjonujące przeciąganie liny.

W tym roku rywalizację w klasach pierwszych wygrała szkoła podstawowa z Dobrzynia nad Wisłą, której reprezentanci zwyciężyli we wszystkich konkurencjach biegowych oraz zadaniach matematycznych. Jedynie w przeciąganiu liny bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Krojczyna. W kategorii klas drugich komplet zwycięstw odniósł Chalin i zdecydowanie pokonał pozostałych rywali. Drużyny z klas I i II z rąk z-cy Burmistrza MiG Dobrzyń nad Wisłą Sebastiana Olewińskiego otrzymały pamiątkowe Dyplomy. Puchary zostaną wręczone dopiero po zakończeniu rywalizacji kiedy to swoje zmagania będą miały dzieci z klas trzecich. Dziękujemy wychowawcom za przygotowanie swoich uczniów i udział w rywalizacji.

Klasyfikacja klas I

I – SP Dobrzyń nad Wisłą – 3 pkt