Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W niedzielę 7 kwietnia 2019 odbył się Turniej Koszykówki Mężczyzn zorganizowany przez Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki. W zawodach wzięło udział 5 zespołów.

Koszykarskie turnieje dla zespołów 3-osobowych  organizowane są w DCSiT już od kilku lat, ale tym razem przyszedł czas na basket w pełnym wydaniu. Chcieliśmy w ten sposób docenić wysiłek miłośników tej dyscypliny z Dobrzynia nad Wisłą, którzy po kilku latach przerwy wznowili treningi i w zespole BeMo Włocławek występują we Włocławskiej Lidze Koszykówki Amatorskiej.

W rywalizacji udział wzięły: Anwil Team Włocławek, Basket Gostynin, Basket Rypin, Basket Team Dobrzyń nad Wisłą i BeMo Włocławek. Rozgrywki przeprowadzono w systemie „każdy z każdym”, mecze trwały 2x8 minut.

W meczu otwarcia gospodarze turnieju Baket Team Dobrzyń nad Wisłą podejmował Anwil Team. Początek należał do gości, ale z czasem do głosu doszli też gospodarze. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż dwie dogrywki. Więcej zimnej krwi zachowali w tej sytuacji koszykarze z Włocławka i pokonali miejscowych 32:29. Ciekawy przebieg miało też spotkanie Basket Rypin z BeMo Włocławek. Szybkie, zespołowe i skuteczne akcje z obu stron mogły się podobać. Mimo wyrównanej rywalizacji w końcówce to BeMo przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę wygrywając 31:25. Bardzo dobre pierwsze wrażenie zrobił Basket Gostynin, który pewnie pokonał Anwil Team 31:19. Kolejne mecze bez niespodzianek wygrywali faworyci. Ciekawą koszykówkę prezentowały ekipy z Rypina, Gostynina i Włocławka (BeMo), które podzieliły się miejscami na podium. Z kompletem 4 zwycięstw zmagania zakończyło BeMo Włocławek i zasłużenie wywalczyło I miejsce. We włocławskiej ekipie brylował A. Ręgocki. Były koszykarz Anwilu ku uciesze widzów popisywał się nie tylko dobrą grą, ale też efektownymi wsadami. Bezdyskusyjnie został on wybrany MVP turnieju.

Puchar dla zwycięskiej drużyny, medale dla zawodników trzech najlepszych drużyn oraz statuetkę MVP wręczył z-ca Burmistrza MiG Dobrzyń nad Wisłą Sebastian Maciej Olewiński oraz Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś.