W niedzielę 27 października w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się ostatnia odsłona Spartakiady Sołectw podczas której reprezentanci zmagali się w turnieju tenisa stołowego. Jak co roku dyscyplina ta cieszy się dużym zainteresowaniem, tak samo i teraz zawodnicy nie zawiedli. Do turnieju zgłosiło się bowiem 6 pań z trzech sołectw: Chalin, Krojczyn, Płomiany oraz 11 mężczyzn z sześciu sołectw: Chalin, Glewo, Grochowalsk, Krojczyn, Płomiany, Tulibowo. Przypomnijmy, iż sołectwa mogły zgłosić do turnieju po dwóch reprezentantów płci żeńskiej oraz dwóch męskiej.

Zarówno w rozgrywkach żeńskich jak i męskich zagrano systemem każdy z każdym w grupach. Następnie zwycięzcy grup rozgrywali mecz o pierwszą lokatę w turnieju, drudzy mecz o 3 miejsce, zawodnicy z trzecią lokatą mecz o 5 miejsce itd.

Spośród pań najlepsze okazały się reprezentantki z Chalina, Marta Dąbrowska oraz Zuzanna Słomczewska. Obie panie wygrały wszystkie mecze w swoich grupach i przyszło im zmierzyć się w finale, z którego zwycięsko wyszła ta pierwsza. O najniższy stopień podium walczyły  Magda Nierychlewska (Płomiany) oraz Agata Ligowska (Krojczyn), a zdecydowaną faworytką tego meczu okazała się zawodniczka z Krojczyna, kończąc go wynikiem 2:0.

W grupie panów bezkonkurencyjny okazał się Rafał Koprowski (Glewo), który w finale pokonał Sebastiana Celmer (Krojczyn) 2:0. O trzecią lokatę walczyli Mariusz Ochociński (Krojczyn) oraz Łukasz Rybarski (Płomiany). Jednak w tym starciu lepszy okazał się ten drugi i to on stanął na najniższym stopniu podium.

Po turnieju tenisa stołowego, przyszedł czas na podsumowanie wszystkich konkurencji i wyłonienie zwycięzcy Spartakiady Sołectw 2019. Po dodaniu wszystkich punktów okazało się, że Sołectwo Płomiany, które po ostatnim turnieju wyszło na prowadzenie, utrzymało swoją pozycję i zwyciężyło w tegorocznej edycji Spartakiady. Drugie miejsce przypadło Sołectwu Chalin, a trzecie sportowcom z Glewa.

Cieszymy się, że w ostatniej odsłonie spartakiady po raz pierwszy udział wzięły sołectwa Grochowalsk oraz Tulibowo. Jednak zgodnie z regulaminem nie mogły być brane pod uwagę w klasyfikacji ogólnej. Dlatego zachęcamy wszystkie sołectwa,  aby w przyszłym roku rywalizowały we wszystkich konkurencjach sportowych. Pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego wręczał Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Pan Piotr Wiśniewski wraz z zastępcą Sebastianem Olewińskim.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, zapraszamy w przyszłym roku i zachęcamy do zabawy pozostałe sołectwa.

Klasyfikacja turnieju mężczyzn:
I –  Krojczyn –  6 pkt