Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 10 listopada nasza jednostka wspólnie z Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki zorganizowała I Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Dobrzyniu nad Wisłą. Zawody były otwarte czyli każdy mógł zgłosić swoją drużynę MDP poprzez wypełnienie i wysłanie arkuszu zgłoszeniowego pod wskazany adres e-mail i wziąć udział. Tym sposobem o godzinie 11.00 stawiło się jedenaście drużyn (3 drużyny dziewcząt oraz 8 drużyn chłopców/mieszanych) z dwóch województw. Zawody podzielone były na dwie kategorie (dziewczęca i chłopięca) oraz składały się z trzech konkurencji. Pierwszy odbył się  test wiedzy, który pisała jedna osoba z każdej drużyny, pytań było dziesięć każda błędna odpowiedź to 2 sekundy dodawane do czasu ogólnego, test został przygotowany przez mł. kpt. Pawła Śliwińskiego z PSP Lipno. Drugą konkurencją był bieg sztafetowy, w którym udział brała cała drużyna ( 9 osób). Ostatnią częścią był bieg bojowy, w którym również brała udział cała drużyna, na końcowy wynik składały się czasy z obu biegów a także sekundy dodawane lub odejmowane z czasu ogólnego.  Nad całymi zawodami czuwało Wojewódzkie Kolegium Sędziów Sportów Pożarniczych województwa kujawsko-pomorskiego, na czele z druhem Jerzym Fydrychem. Tego dnia z naszego zaproszenia skorzystała również Pani Minister Anna Gembicka, Pani Marszałek Województwa   Kujawsko-Pomorskiego Aneta Jędrzejewska, Komendant Gminny Stanisław Sobociński, Pan Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski oraz Zastępca Burmistrza Sebastian Olewiński, a także Radni Miejscy oraz publiczność która tego dnia stawiła się licznie na trybunach.  Turniej od początku do końca poprowadził Dyrektor Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystki Łukasz Wasilewski. Tego dnia również można było usłyszeć wchodzącą na coraz wyższy poziom Dobrzyńską Orkiestrę Strażacką, ponadto o oprawę muzyczną podczas całych zawodów zadbał całkowicie bezpłatnie Dj Kaczi (Marcin Kaczkowski). Jak można było usłyszeć znający się na prowadzeniu tego typu imprez, a o to żeby nic nam nie umknęło podczas  zawodów zadbał Perpetuer (Dariusz Zdański) wraz ze swoją kamerą. Nasza jednostka na czele z naszą młodzieżą postanowiła podziękować tego dnia osobom, które wspierają naszą jednostkę, poprzez sponsorowanie różnego rodzaju wyjazdów, pomocy w pozyskiwaniu pieniędzy na organizację różnego rodzaju imprez szczególnie dla młodzieży, a także pracę społeczną na rzecz naszej straży. Osoby które zostały przez nas wyróżnione to: Pani Minister, Pani Marszałek, Pan Burmistrz, Pan Dyrektor DCSiT oraz Perpetuer. Organizatorzy zapewnili uczestnikom oraz opiekunom oprócz atrakcji, koncertu, a także sportowej rywalizacji, pyszny posiłek (chwalony przez chyba wszystkie osoby które spróbowały zupy) przygotowany przez Panią Irenę Brulińską, medale, puchary nagrody rzeczowe dla  trzech najlepszych drużyn w swoich kategoriach, a także pamiątkowe breloczki ratunkowe.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim przybyłym drużynom, gościom, zarządowi OSP, komendantowi, władzom lokalnym, Dobrzyńskiej Orkiestrze Strażackiej, pracownikom DCSiT , Dj Kaczi-emu, Perpetuer-owi, sędziom, wszystkim którzy przyczynili się do tego sukcesu. My jako organizatorzy zaczynając nie marzyliśmy nawet o tak wysokim poziomie organizacyjnym, postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę, ale mamy nadzieję że z tego poziomu nie zejdziemy w przyszłych latach.

Poniżej przedstawiamy wyniki oraz wyniki końcowe:

Kategoria dziewcząt

 1. MDP Dobrzyń nad Wisł     136,1
 2. MDP Wieliszew                 140,3
 3. MDP Siecień                      218,3

Kategoria  chłopców

 1. MDP Chlebowo                  125,8    
 2. MDP Dobrzyń nad Wisłą   134,3
 3. MDP Wielgie                      139,5
 4. MDP Siecień                      151,9
 5. MDP Wieliszew                  170,3
 6. MDP Wioska                     181,3     
 7. MDP Mokowo                    184,7    
 8. MDP Sikórz                        188,2