9 czerwca 2017 w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się III „Mała Olimpiada Przedszkolaka” o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. W rywalizacji wzięły udział cztery placówki.

Mała Olimpiada Przedszkolaka została zorganizowana przez DCSiT po raz trzeci. Imprezę otworzył Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Ryszard Machnowski, który podkreślił, że najważniejsza w dzisiejszych zawodach jest dobra zabawa w sportowym duchu, a wyniki w przypadku dzieci zdecydowanie schodzą na dalszy plan. Z takim nastawieniem do Małej Olimpiady przystąpiły cztery przedszkola: Akademia Przedszkola w Dobrzyniu nad Wisłą, Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Dobrzyniu nad Wisłą, Przedszkole „Mały Europejczyk” w Chalinie i Przedszkole Zielona Kraina w Krojczynie. Na początek wszystkie grupy zaprezentowały swoje układy taneczno-ruchowe, za które otrzymały gromkie brawa. Następnie we współzawodnictwie sportowym, którym były wyścigi rzędów  wzięły udział oba przedszkola z Dobrzynia nad Wisłą i Krojczyna. Przeprowadzono 5 wyścigów, w których maluchy popisywały się swoją sprawnością. Trzeba przyznać, że wszyscy uczestnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Skoki, czworakowanie, przekładanie piłek czy czołganie nikomu nie sprawiały trudności. Starania swoich pociech doceniali i głośno dopingowali licznie zgromadzeni rodzice. Całość zwieńczyła konkurencja przeciągania liny, która jak zawsze dostarczyła najwięcej emocji. Choć wielokrotnie podkreślano, że wyniki tej zabawy są najmniej istotne to jednak trzeba o nich wspomnieć. Małą Olimpiadę wygrały dzieci z Przedszkola Zielona Kraina, które wyprzedziły reprezentacje Akademii Przedszkolaka (II m-ce) i Przedszkola im. Kubusia Puchatka (III m-ce). Dyplomy za udział w pokazach taneczno-ruchowych, medale dla wszystkich uczestników konkurencji sportowych oraz puchary za zajęte miejsca wręczył Sekretarz UMiG Dobrzyń nad Wisłą Ryszard Machnowski oraz Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Marzanna Kornacka. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział  w rywalizacji, a ich opiekunom za dobre przygotowanie. Mamy nadzieję, że w przyszłości któreś z tych dzieci zostanie prawdziwym olimpijczykiem.