25 czerwca na stadionie piłkarskim w Dobrzyniu nad Wisłą odbył się turniej piłki nożnej 10 – latków. Swoje umiejętności zaprezentowało 80 młodych adeptów futbolu. Być może wśród nich grało kilku następców Roberta Lewandowskiego?

Organizatorem turnieju było Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki oraz UKS Wisełka Centrum Dobrzyń nad Wisłą. Zawody oficjalnie otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko oraz wieloletni działacz PZPN Kazimierz Janecki. W turnieju wystąpiło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy: Wisełka Centrum Dobrzyń nad Wisłą, Zryw Bielsk, Wisła Główina Sobowo i Kikolanka Kikół rywalizowały w grupie A, zaś Feniks Obrowo, Królewscy Płock, Unia Choceń i Start Proboszczewice zagrali w grupie B. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwa boiska, dzięki czemu turniej przebiegał bardzo sprawnie. Inauguracyjne spotkania zagrały Wisełka Centrum i Kikolanka oraz Feniks i Start. Nas najbardziej interesował oczywiście pojedynek miejscowej Wisełki, która nieznacznie uległa faworytowi i ubiegłorocznemu zwycięzcy turnieju 1:2. Od „wysokiego C” rywalizację rozpoczął Start zwyciężając Feniksa 4:1. Dalsze mecze w grupie A przebiegały pod dyktando Kikolanki, która w trzech meczach odniosła komplet zwycięstw i zaliczyła imponujący bilans bramkowy 16:2. Bardzo dobrze zaprezentowała się też Wisełka Centrum. Dwa zwycięstwa w grupie dały awans do półfinału z drugiego miejsca. Bardziej wyrównaną rywalizację oglądaliśmy w grupie B. Tam pierwsze miejsce wywalczył Start, a druga lokata przypadła choceńskiej Unii. W dalszej fazie turnieju drużyny walczyły w półfinałach A (zespoły z 1 i 2 miejsc) i półfinałach B (zespoły z miejsc 3 i 4). Pechowo zakończył się półfinał dla gospodarzy, którzy walkę o wejście do finału minimalnie przegrali ze Startem Proboszczewice 0:1. W drugim półfinale Kikolanka pokonała Unię 7:0. Ostatnie spotkania należały do drużyn z naszego powiatu. W meczu o III miejsce Wisełka Centrum wygrała z Unią 3:1, natomiast w finale Kikolanka odniosła kolejne wysokie zwycięstwo, wygrywając tym razem ze Startem 6:0 i przypieczętowała zasłużone zwycięstwo w turnieju.

Medale dla wszystkich zawodników, puchary dla trzech najlepszych drużyn oraz nagrody dla wyróżniających się zawodników wręczył Burmistrz MiG Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko. Serdecznie dziękujemy rodzicom piłkarzy UKS Wisełki Centrum za pomoc przy organizacji turnieju. Były to bardzo udane zawody sportowe, które dostarczyły zawodnikom, kibicom i organizatorom wielu pozytywnych emocji.

Klasyfikacja końcowa:

I – Kikolanka Kikół

II – Start Proboszczewice

III – Wisełka Centrum Dobrzyń nad Wisłą

IV – Unia Choceń

V – Feniks Obrowo

VI – Królewscy Płock

VII – Wisła Główina Sobowo

VIII – Zryw Bielsk

Najlepszy zawodnik: B. Bętlejewski (Start)

Najlepszy bramkarz: N. Skrzynecki (Wisła)

Król strzelców: W. Opuszyński (Kikolanka)

Najlepsi zawodnicy w drużynach: F. Podlaszewski (Feniks), J. Rączkiewicz (Kikolanka), K. Staszewski (Królewscy), J. Matlęga (Start), W. Lewandowski (Unia), M. Lewandowski (Wisła), J. Radecki (Zryw), B. Domeradzki (Wisełka Centrum).