W pierwszy dzień września Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki wspólnie z Biblioteką Publiczną i DDK „Żak” zorganizowało imprezę sportowo-rekreacyjną „Zakończenie Wakacji”. Każdy uczestnik, mógł sprawdzić się w konkurencjach sportowych oraz bezpłatnie skorzystać z wielu atrakcji.

Początek września to niezbyt szczęśliwa data dla dzieci, które po wakacjach muszą wrócić do szkoły. Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki co roku dba o to, aby dzieci z uśmiechem na twarzach kończyły wakacje i w dobrych humorach rozpoczynały nowy rok szkolny. Mimo nienajlepszej aury, która nie zachęcała do wyjścia z domu frekwencja na imprezie dopisała.

W piątkowe popołudnie na boisku wielofunkcyjnym czekało na dzieci dużo atrakcji. Konkurencje sportowe dla wielu były nie lada wyzwaniem, ale też dobrą zabawą. Rozegrano konkursy kręgli, rzutów woreczkami do celu, strzałów do bramki oraz rzutów piłeczkami do tarczy. Najtrudniej było utrzymać piłkę na naciągniętych skakankach i skierowanie jej do celu. Mimo wszystko wielu uczestników po kilku próbach coraz lepiej radziło sobie z tym zadaniem.

Swoje atrakcje przygotowały też Panie z Biblioteki Publicznej. Zabawy plastyczne cieszyły się sporym zainteresowaniem szczególnie u najmłodszych. Na koniec dziewczęta uczęszczające na zajęcia taneczne w DCSiT zaprezentowały pokaz tańca, który zastał nagrodzony brawami. W między czasie wszystkie dzieci mogły bezpłatnie korzystać z atrakcji takich jak zjeżdżalnie, ring, trampolina czy łódki w basenie. Nagrody dla uczestników konkurencji sportowych wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko. Fundatorem upominków był Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wyniki konkurencji sportowych

Dziewczęta: