Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

2 grudnia 2017 rozegrano II kolejkę Dobrzyńskiej Ligi Futsalu. Swoje mecze wysoko wygrali medaliści poprzedniej edycji czyli FC Wielgie, Terazlipno i Gmina Lipno. Te trzy drużyny już po 2 seriach spotkań zajmują w tabeli pierwsze trzy miejsca.

Od mocnego uderzenia II kolejkę rozpoczęły zespoły Fanaticu i Gminy Lipno. W spotkaniu tym padło aż 16 goli i do 14 minuty 2 połowy na tablicy widniał remis 6:6. W ciągu 4 ostatnich minut 4 gole strzelili lipnowianie i to oni cieszyli się ze zwycięstwa 10:6. Trudno nie oprzeć się wrażaniu, że do pewnego momentu Fanatic rozgrywał bardzo dobre zawody i toczył równą walkę. Świetnie grał Julek Habasiński – strzelec 4 goli. Później niestety górę wzięły emocje pozasportowe gospodarzy, którzy nie mogli pogodzić się z decyzjami sędziów. Sytuację szybko wykorzystali zawodnicy z Lipna i to oni dopisali do swojego dorobku 3 punkty.

Drugi i trzeci mecz zakończył się identycznym wynikiem 8:2. Najpierw osłabiony kadrowo ZEWiK nie był w stanie nawiązać walki z FC Wielgie. Co prawda walki i zaangażowania miejscowej drużynie odmówić nie było można, ale na pojedynek z obrońcą tytułu to było jednak za mało. W podobnych okolicznościach przebiegał mecz OSP Dobrzyń – Terazlipno, choć niespodziewanie to gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę. Później do głosu doszli już lipnowianie i zanotowali w tym sezonie 2 zwycięstwo.

Ciekawie zapowiadało się spotkanie „beniaminków”, a więc Wisły Sobowo i Oriona Popowo. Drużyny, które dopiero zaczynają przygodę z DLF wniosły w rozgrywki trochę świeżości. Z debiutujących ekip lepsze wrażenie pozostawili po sobie zawodnicy z Popowa. Kontrolując grę przez całe spotkanie odnieśli zasłużone zwycięstwo 4:1.

W tabeli z kompletem 2 zwycięstw przewodzą Terazlipno i FC Wielgie. Trzecią lokatę zajmuje Gmina Lipno. W klasyfikacji króla strzelców prowadzą z 4 golami: Bartczak Mateusz (Gmina Lipno), Falkowski Filip (Terazlipno), Habasiński Juliusz (Fanatic) i Podlas Jakub (Gmina Lipno). Szczegółowe wyniki, strzelcy bramek i pełna klasyfikacja króla strzelców znajdują się na głównej stronie DCSiT w zakładce Dobrzyńska Liga Futsalu.