Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

13 stycznia 2017r. rozegrano VIII kolejkę Dobrzyńskiej Ligi Futsalu. Coraz lepiej w rozgrywkach radzi sobie OSP Dobrzyń, która wygrała 3 mecz. Trzy punkty dopisały do swojego dorobku także drużyny Terazlipno i FC Wielgie. W kolejce pauzował dotychczasowy lider tabeli – Gmina Lipno.

Przed rozpoczęciem rozgrywek drużyny zostały poinformowane o wycofaniu Oriona Popowo. Ponieważ zespół ten nie rozegrał 50% spotkań w sezonie, zgodnie z przepisami PZPN wyniki wszystkich spotkań z udziałem tej drużyny zostały anulowane. W związku z tym zweryfikowano nie tylko tabelę, ale także klasyfikację króla strzelców.

W meczu Terazlipno – ZEWiK kibice zobaczyli 11 goli, ale gdyby piłkarze obu zespołów byli trochę skuteczniejsi, na pewno bramek padłoby jeszcze więcej. Już na początku dogodnych sytuacji nie wykorzystał ZEWiK, co się szybko zemściło i po 6 minutach Terazlipno prowadziło 2:0. ZEWiK szybko odpowiedział bramką kontaktową, a na przerwę drużyny schodziły z remisem 3:3. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i dalej był to bardzo ciekawy i wyrównany mecz, który ostatecznie zakończył się zwycięstwem Terazlipno 6:5.

Emocji nie zabrakło też w drugim pojedynku, czyli dobrzyńskich derbach OSP – Fanatic. W spotkanie dobrze weszli strażacy, którzy po 12 minutach pewnie prowadzili 3:0. W dalszej fazie meczu do głosu doszli jednak przeciwnicy i na początku drugiej połowy przegrywali już tylko 3:4. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął jeden z najlepszych strzelców OSP – Rzęsiewicz, który w całym spotkaniu zdobył 4 gole, a OSP wygrało 7:5.

Trzecie spotkanie nie odbyło się ponieważ Wisła Główina Sobowo mimo potwierdzenie udziału w rundzie rewanżowej nie dotarła na spotkanie i została wycofana z ligi. W związku z tym FC Wielgie wygrało mecz walkowerem i awansowało na pierwszą pozycję w tabeli.

W tabeli prowadzi FC Wielgie, przed Gminą Lipno (1 mecz mniej) i Terazlipno. W klasyfikacji króla strzelców najlepiej wypada Juliusz Habasiński (Fanatic).

W związku z wycofaniem Wisły Główiny Sobowo zmianie ulegnie terminarz. Na prośbę drużyn mecze IX kolejki rozpoczną się w sobotę 20 stycznia już od godz. 15:15, dlatego zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z nowym terminarzem.

Jak co roku drużyny wsparły akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącznie zebrano 201,00 zł, a szczególnie hojni okazali się zawodnicy Terazlipno i OSP Dobrzyń – dziękujemy!