W dniach 12 i 17 kwietnia 2018r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyło się Współzawodnictwo Sportowe Klas I-III o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. W rywalizacji wzięły udział szkoły podstawowe z Chalina, Dobrzynia nad Wisłą, Dyblina i Krojczyna.

Zawody dla najmłodszych mieszkańców naszego Miasta i Gminy jak co roku dostarczały wielu emocji. Z duża satysfakcją oglądaliśmy dzieci, które z pełnym zaangażowaniem rywalizowały o miano tych najlepszych. W sporcie jak i w życiu była radość zwycięzców, ale też smutek przegranych. Pamiętajmy jednak, że liczył się przede wszystkim udział i dobra zabawa.

W czwartek 12 kwietnia do rywalizacji stanęły klasy I i II, we wtorek 17 kwietnia klasy III. W każdej kategorii wiekowej brały udział drużyny 10 – osobowe. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wyścigi rzędów, w których wszyscy musieli wykazać się sprawnością fizyczną. Dodatkowo zawodnicy w jednym z wyścigów rozwiązywali zadania matematyczne, a całość wieńczyło najbardziej emocjonujące przeciąganie liny.

W tym roku rywalizacja o zwycięstwo była niesamowicie wyrównana. Reprezentanci szkół podstawowych z  Chalina i Dobrzynia nad Wisłą nie odpuszczali do ostatniej konkurencji, przez co o zwycięstwie zdecydowały szczegóły regulaminu. Suma punktów zdobytych przez te szkoły w klasyfikacji poszczególnych klas dała remis (po 8). W kolejnym punkcie regulaminu po zsumowaniu tzw. małych punktów zdobytych przez wszystkie klasy we wszystkich konkurencjach dalej był remis (po 51). W tej sytuacji, zgodnie z kolejnym punktem regulaminu o zwycięstwie zdecydował wynik przeciągania liny klas III i tu lepszy okazał się Dobrzyń nad Wisłą. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej postawy! Dyplomy i puchary dla szkół wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko.

Klasyfikacja klas I:

I – SP Chalin – 3 pkt (16 m. pkt)

II – SP Dobrzyń nad Wisłą – 2 pkt (13 m. pkt)

III – SP Krojczyn – 1 pkt (7 m. pkt)

Klasyfikacja klas II:

I – SP Dobrzyń nad Wisłą – 3 pkt (15 m. pkt)

II – SP Krojczyn – 2 pkt (11 m. pkt - o kolejności decydowało przeciąganie liny)

III – SP Chalin – 1 pkt (11 m. pkt)

Klasyfikacja klas III:

I – SP Chalin – 4 pkt (24 m. pkt)

II – SP Dobrzyń nad Wisłą – 3 pkt (23 m. pkt)

III – SP Krojczyn – 2 pkt (15 m. pkt)