19.05.2018r. odbył się „VII Rajd Pieszy po Ziemi Dobrzyńskiej” dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w którym udział wzięło ponad 50 osób (grupy z SP Chalin i Dyblin, Klub Miłośników Ziemi Dobrzyńskiej, Miasto Włocławek oraz grupa DCSiT).

Rajd zorganizowany był przez Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej przy współudziale Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki, Gminy Bobrowniki, Miasto Włocławek.

Przy sprzyjającej słonecznej pogodzie uczestnicy pieszej wędrówki mieli do pokonania trasę liczącą około13 km, która wiodła malowniczymi trasami z Włocławka (pętla autobusowa na Zawiślu) przez Łąg Witoszyn, Stary Bógpomóż, Nowy Bógpomóż  do bobrownickiego zamku, gdzie przy ruinach dokonano oficjalnego zakończenia rajdu. Przedstawicielom grup wręczono okolicznościowe dyplomy i nagrody.