Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki wspólnie z DDK „Żak” i Biblioteką Publiczną zorganizowało dla dzieci festyn na zakończenie wakacji. Zabawy dla najmłodszych mieszkańców naszego Miasta i Gminy było co nie miara.

Ostatniego dnia sierpnia przed halą DCsiT czekało na dzieci dużo atrakcji. Dla wielu z nich koniec wakacji nie należy do ulubionych dni w roku, dlatego organizatorzy postarali się o dobrą atmosferę i uśmiech każdego dziecka.

Tradycyjnie przygotowano konkurencje sportowe. Uczestnicy mogli wykazać się w roznoszeniu piłeczek na czas, kopaniu krążka hokejowego do celu, rzucaniu kółkami na pachołki, strzałami do małej bramki kijem do unihokeja oraz strzałami do bramki piłką nożną. W trakcie imprezy odbyły się też konkurencje rodzinne. W międzyczasie każdy mógł odwiedzić stoisko Biblioteki Publicznej, gdzie czekały różnego rodzaju zabawy plastyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też atrakcje typu zjeżdżalnia, ring bokserski czy basen z łódkami. Całość imprezy zwieńczyło wręczenie nagród dla najlepszych zawodników w konkurencjach sportowych, którego dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko.

Podziękowania dla Druchów OSP, którzy mimo wielu obowiązków pomogli przy organizacji imprezy i ku uciesze dzieci, napełnili wodą basen z łódkami.

Wyniki konkurencji sportowych:

Dziewczęta: