Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek, 15 lutego 2019 r., uczniowie naszej szkoły przystąpili  do IV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Brytyjskiej Poetry Lovers zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Maliszewie.  Patronat nad konkursem objął  Starosta Lipnowski – pan Krzysztof Baranowski. Celem konkursu było rozwijanie zdolności uczniów i ich kompetencji językowych, popularyzacja języka angielskiego, a także zwiększenie motywacji do uczenia się tego przedmiotu.

Członkowie komisji konkursowej z uwagą przysłuchiwali się występom scenicznym, oceniając opanowanie pamięciowe tekstu, trafność interpretacji głosowej, wyrazistość artykulacji oraz ogólny wyraz artystyczny.

Do konkursu przystąpiło 40 uczniów z 14 szkół podstawowych z powiatu lipnowskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Agata Lewandowska (kl. II), Kinga Ziółkowska (kl. V), Julia Lewandowska (kl. VI) i Aleksander Cieśliński (kl. VII). Uczestnicy konkursu, reprezentujący szkołę w Chalinie, zasługują na słowa uznania za technikę wygłoszenia utworów, warsztat aktorski i umiejętność interpretacji. Recytacje naszych uczniów zostały zauważone i docenione przez jury.

Komisja IV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Brytyjskiej przyznała uczniom naszej szkoły następujące miejsca:

- w kategorii klas I-III

I miejsce – Agata Lewandowska

- w kategorii klas IV-VI

II miejsce – Kinga Ziółkowska

- w kategorii klas VII-VIII

II miejsce - Aleksander Cieśliński

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali od Starosty lipnowskiego – pana Krzysztofa Baranowskiego dyplomy i nagrody.

Za przygotowanie uczniów do konkursu odpowiedzialne były panie Agnieszka Żołnowska i Joanna Kranc, które otrzymały podziękowania od organizatorów za rozwijanie pasji i talentów młodych ludzi.

Czytaj więcej www.spchalin.pl