W dniu 27 marca w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK”odbyło się spotkanie zorganizowane przez DDK „ŻAK”a finansowane przez Miejsko- Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrzyniu nad Wisłą w ramach programu profilaktyki uzależnień.

Spotkanie to miało formę słowno- muzyczną, a jego tytuł brzmiał:„Nałogi -droga donikąd”. W nietypowym spotkaniu, które łączyło ze sobą opowieści, muzykę i rozmowy z młodzieżą, wzięli udział uczniowie z Publicznego Gimnazjum z Dobrzynia nad Wisłą, Chalina i Krojczyna. Spotkanie poprowadził Jacek Dewódzki- kompozytor, autor tekstów i wieloletni wokalista zespołu „DŻEM”, oraz pan Andrzej Paprot, którzy obecnie tworzą zespół Kontrabanda. Pan Jacek Dewódzki, próbował uświadomić młodzieży jakie zagrożenia i negatywne skutki niesie ze sobą próbowanie używek. Jako nauczyciel, na podstawie wieloletnich obserwacji wynikających z pracy z młodzieżą, widział wiele ludzkich tragedii związanych z zażywaniem narkotyków, czy nadużywania alkoholu. Dlatego też w czasie spotkania z młodzieżą przestrzegał przed zażywaniem i testowaniem jakichkolwiek używek, które w bardzo szybki sposób mogą przerodzić się w nałóg, z którego trudno jest się wydostać. Goście chcieli zachęcić młodzież, aby umiała powiedzieć używkom NIE, wbrew trendom i pewnej modzie, aby szanowali własne życie i przede wszystkim zdrowie. Pan Jacek nakłaniał także, do umiejętności obrony własnego zdania, nie uleganiu presji otoczenia i znajomych na zasadzie „wszyscy biorą- to ja też muszę”. Opowieści i rozmowy przerywane były muzyką, śpiewem i grą na gitarze. Taka forma przedstawienia istotnych i trudnych spraw była z pewnością dla młodzieży interesująca i dostarczyła im szeregu tematów do przemyśleń.