Dzięki staraniom Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Pana Jacka Waśko z ECO Wykładem ponownie zawitał do szkół naszej Gminy Pan Sebastian Staśkiewicz z fundacji „Ratuj Ryby”. Tym razem swoją ogromną wiedzą na temat ekologii, racjonalnego połowu i ochrony środowiska wodnego, podzielił się z uczniami z klas I-III ze Szkół Podstawowych z Chalina, Krojczyna i Dyblina. Dwa zaplanowane wykłady odbyły się 30 maja, a miały miejsce w Szkole Podstawowej w Chalinie i Krojczynie. Tak jak podczas ostatniej wizyty tak i teraz Pan Sebastian posiłkował się podczas wykładów eksponatami ryb zarówno tych, które żyją w naszej rzece Wiśle, jak również tych egzotycznych zamieszkujących rafę koralową. Tradycyjnie nie zabrakło pytań do dzieci, sprawdzających ich wiedzę ze znajomości gatunków ryb i środowiska, w którym żyją. Uczniowie, udzielając często zaskakujących odpowiedzi, wykazali się ogromną wiedzą. Dzieci, które najczęściej zgłaszały się do odpowiedzi, otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie spotkania z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, Burmistrz Pan Jacek Waśko, który obecny był na wykładach, złożył wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia i obdarował je cukierkami. Wykłady zakończyły się wspólnymi zdjęciami i prośbą dzieci, o kolejne spotkanie z Panem Sebastianem Staśkiewiczem, gdyż tego typu spotkania są dla nich ogromną frajdą.Prośba dzieci będzie możliwa do spełnienia już 24 czerwca na „Wiankach Dobrzyńskich”, w czasie których organizowane będą ECO Rejsy dla dzieci, na które serdecznie zapraszamy.