Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

29 grudnia 2018r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbył się Sylwestrowy Turniej Futsalu. W stawce 8 zespołów najlepsza okazała się dobrzyńska Wisła.

Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Ostatecznie zgodnie z kolejnością zgłoszeń przyjęto 8 zespołów, choć chętnych do gry było jeszcze więcej. Uczestniczące ekipy rozlosowano do dwóch grup. W grupie A wystąpiły: GKS Fabianki, Wisła I Dobrzyń nad Wisłą, Glewo i Tłuchovia Tłuchowo. W grupie B zagrały natomiast: FC Wielgie, Wisła II Dobrzyń nad Wisłą, Płomiany i Oldboys Dobrzyń nad Wisłą.

Dużo ciekawego działo się w obu grupach i losy awansu do półfinałów ważyły się do ostatnich spotkań. Grupę A dość wyraźnie z 7 punktami wygrała Tłuchovia, ale szansę na II lokatę miały pozostałe 3 zespoły. Jeden punkt lepsza okazała się Wisła I i to ona zameldowała się w najlepszej czwórce. Grupę B z 9 punktami pewnie wygrała Wisła II. Walkę o II lokatę stoczyły pozostałe 3 ekipy i podobnie jak w grupie A jeden punkcik zadecydował o awansie drużyny Oldboys.

Faza pucharowa nie przyniosła niespodzianek i półfinały solidarnie wygrali zwycięzcy swoich grup: Tłuchovia pokonała Oldboys 2:1, a Wisła II okazała się lepsza od Wisły I wygrywając 3:2. W meczu o VII miejsce GKS Fabianki zwyciężył z Płomianami 2:1, a o V miejsce FC Wielgie okazało się lepsze od Glewa (3:1). Brązowe medale wywalczyli piłkarze Wisły I, którzy nie bez problemów pokonali Oldboys 2:1. Finał należał do gospodarzy, czyli Wisły II. W bardzo ciekawym pojedynku nasi zawodnicy pewnie pokonali Tłuchovię 4:1. Medale dla zawodników trzech najlepszych drużyn, statuetki dla wyróżniających się graczy oraz puchar dla zwycięzców wręczyli Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski oraz radny Krzysztof Sobierajski.

Król strzelców – P. Olewiński (Wisła II Dobrzyń nad Wisłą)

Najlepszy zawodnik – P. Rzęsiewicz (Wisła II Dobrzyń nad Wisłą)