Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

13 stycznia 2019 w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbył się Charytatywny Turniej Futsalu. W zawodach wystąpiło 5 zespołów, które nie tylko rywalizowały o zwycięstwo, ale przede wszystkim zebrały pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Turniej otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski, który podkreślił, że w takich sytuacjach rywalizacja sportowa schodzi na dalszy plan, a liczy się przede wszystkim cel charytatywny.

Do zawodów przystąpiły kluby: Mień Lipno, Sparta Mochowo, Tłuchovia Tłuchowo, Wicher Wielgie i Wisła Dobrzyń nad Wisłą. Grano „każdy z każdym”, a mecze trwały 3x8 minut. Nowością był system rozgrywania meczów, które składały się z 3 tercji. W pierwszych dwóch, kluby musiały wystawić dwa różne składy, co automatycznie mobilizowało większą liczbę zawodników. W trzeciej tercji trenerzy mogli już wystawić dowolny skład.

Turniej rozpoczął się od niemałej niespodzianki. Uchodząca za jednego z faworytów - dobrzyńska Wisła wysoko przegrała mecz otwarcia z Tłuchovią 1:6. W drugim pojedynku Wicher dość pewnie pokonał Spartę 4:2, a Mień swój premierowy mecz zakończył zwycięstwem z Tłuchovią 3:1. W drugiej kolejce spotkań Sparta sensacyjnie pokonała Mień 4:0. Jak się później okazało, nie było to zwycięstwo przypadkowe. Zespół z Mochowa grający na co dzień w płockiej B klasie konsekwentnie rozgrywał następne spotkania i sprawiając kolejne niespodzianki pokonał Wisłę 5:4 i Tłuchovię 2:1. Takie rezultaty oraz potknięcia faworytów sprawiły, że to najniżej klasyfikowany zespół  okazał się najlepszy w turnieju. Jak już wcześniej wspomniano najważniejszy tego dnia był jednak cel charytatywny. Drużyny łącznie zebrały kwotę 387,50 zł, która została przekazana na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Statuetki dla wyróżniających się zawodników, medale dla piłkarzy trzech najlepszych drużyn oraz puchar za zwycięstwo wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski oraz Przewodniczący Komisji Kultury Oświaty i Sportu Łukasz Wasilewski. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju.