11.05.2019r. odbył się "VIII Rajd Pieszy po Ziemi Dobrzyńskiej" dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w którym udział wzięło ponad 40 osób (grupy z SP w Dyblinie i Dobrzyniu nad Wisłą, Miasto Włocławek, Dobrzyńskie Towarzystwo Rozwoju oraz grupa DCSiT).

Rajd zorganizowany został przez Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej przy współudziale Gminy Lipno oraz Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki w Dobrzyniu nad Wisłą.

Przy bardzo pięknej, słonecznej pogodzie uczestnicy rajdu mieli do pokonania 13,5 kilometrową trasę, która wiodła malowniczymi ścieżkami z Radomic, przez Ośmiałowo, Komorowo, Maliszewo i Trzebiegoszcz. Oficjalnie rajd zakończono w Złotopolu, gdzie wręczono uczestnikom pamiątkowe dyplomy i nagrody.