W niedzielę 19 maja 2019 odbyła się trzecia runda Spartakiady Sołectw Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Na hali Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki rozegrano turniej koszykówki „Trio Basket”.

Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów: 2 kobiece i 4 męskie. Szczególnie cieszy fakt, że w tym roku po raz pierwszy do rozgrywek przystąpiły panie. W meczu kobiet: Krojczyn - Chalin padł rezultat 9:2. Oba zespoły zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i za swój wysiłek zostały nagrodzone wielkimi brawami.

W rywalizacji mężczyzn wzięły udział sołectwa z Chalina, Glewa, Krojczyna i Płomian. Grano „każdy z każdym” 2x8 minut. Turniej dobrze rozpoczął Krojczyn, który po kilku niepowodzeniach w poprzednich turniejach tym razem zdecydowanie wygrał swój premierowy mecz z Glewem 19:8. W drugiej parze Płomiany nie pozostawiły złudzeń Chalinowi i wygrały 22:10. W następnej kolejce doszło do najciekawszego pojedynku, w którym zmierzyły się reprezentacje sołectw z Krojczyna i Płomian. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się minimalnym zwycięstwem Płomian 14:12. W ostatniej kolejce pewnie wygrywali faworyci. Najpierw Płomiany ograły Glewo, następnie Krojczyn zwyciężył z Chalinem. Należy podkreślić, że turniej przebiegł w bardzo miłej i sportowej atmosferze, za co dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom. Dyplomy dla uczestników wręczył z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Sebastian Maciej Olewiński.

Klasyfikacja turnieju kobiet:

I – Krojczyn - 2 pkt