1 czerwca 2019 w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy, czyli Urząd Miasta i Gminy w Dobrzyniu nad Wisłą, Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki oraz Dobrzyński Dom Kultury „Żak” zapewnili dzieciom moc atrakcji.

Imprezę otworzył Dyrektor DCSiT Stanisław Niekraś, który zaprosił dzieci do udziału w konkurencjach sprawnościowych oraz korzystania z bezpłatnych atrakcji. Na boisku wielofunkcyjnym przygotowano 5 konkurencji: rzuty do kosza, strzały do bramek – unihokej, przenoszenie piłeczek tenisowych na łyżeczce po torze przeszkód, rzuty woreczkiem do celu oraz strzały do bramki – piłka nożna. Odbyły się też konkurencje rodzinne w ramach Spartakiady Sołectw, a także mecz piłki nożnej dzieci-rodzice. Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 1:1.

W międzyczasie uczestnicy mogli także skorzystać z atrakcji przygotowanych przez DDK „Żak”. Zabawy plastyczne, malowanie kartonowych domków i samochodów, malowanie twarzy czy puszczanie baniek cieszyły się dużym zainteresowaniem. Nowością w tym roku był pokaz tańca przygotowany przez Judyta Witkowska Dance Studio. Najpierw swoje umiejętności zaprezentowały dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne we Włocławku. Następnie przeprowadzono 2 konkursy, w których mogło wziąć udział każde chętne dziecko. Poza tym wszyscy milusińscy mogli bezpłatnie korzystać ze różnego rodzaju zjeżdżalni, ringu czy basenu z łódkami.

Mamy nadzieję, że te kilka godzin wyśmienitej zabawy sprawiły radość wielu dzieciom z naszego Miasta i Gminy. Nagrody za udział w konkurencjach sprawnościowych zostały ufundowane przez MGOPS w Dobrzyniu nad Wisłą. Upominki dla trzech najlepszych zawodników w każdym roczniku wręczył Burmistrz MiG Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski, który życzył dzieciom dobrej zabawy.

Wyniki konkurencji sprawnościowych:

Dziewczęta – rocznik 2012 i mł.

I - M. Furmańska

II – N. Szymańska

III – O. Cymerman

Chłopcy – rocznik 2012 i mł.

I – Sz. Jędrzejewski

II – I. Krajewski