20 stycznia 2017r. odbyły się kolejne mecze Dobrzyńskiej Ligi Futsalu. Niespodziewanie punkty straciła Gmina Lipno, której trudne warunki postawił ZEWiK. Na fotelu lidera umocniło się FC Wielgie.

W pierwszym pojedynku FC Wielgie podejmowało OSP Dobrzyń nad Wisłą. Faworytem co prawda była ekipa z Wielgiego, ale OSP to obecnie najlepsza dobrzyńska drużyna i każdy wiedział, że tanio skóry nie sprzeda. Początek meczu był bardzo wyrównany i długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w dwóch ostatnich minutach FC Wielgie zadało 2 skuteczne ciosy i na przerwę schodziło z dwubramkowym prowadzeniem. Nie podłamało to miejscowych, którzy już na początku drugiej odsłony zdobyli bramkę kontaktową.  W dalszej fazie spotkanie przewagę miało jednak Wielgie i choć nie bez problemów, to ostatecznie pokonało OSP 5:3.

Dużo działo się w meczu Gmina Lipno – ZEWiK. Niespodziewanie po dwóch golach świetnie grającego w tym spotkaniu Ziółkowskiego, ZEWiK prowadził 2:0. Kiedy wydawało się, że takim rezultatem zakończy się pierwsza połowa, Gmina Lipno w ostatniej minucie przed przerwą zdobyła 2 bramki i doprowadziła do remisu. W drugiej odsłonie walka o ligowe punkty zaczęła się na dobre i do ostatnich sekund nikt już nogi nie odstawiał. Na prowadzenie ponownie wyszedł ZEWiK, ale Gmina bardzo szybko odpowiedziała  z nawiązką i było 4:3 dla lipnowian. Ostatnie słowo należało jednak do rozgrywających chyba najlepszy mecz sezonu piłkarzy ZEWiK-u, którzy za sprawą Kraśnickiego doprowadzili do remisu 4:4.

Zaplanowany w tej kolejce mecz Terazlipno – Fanatic został przełożony na inny termin.

W tabeli na prowadzeniu umocniło się FC Wielgie, które z 22 punktami wyprzedza Gminę Lipno (18 pkt) i Terazlipno (17 pkt). Obie lipnowskie drużyny mają jednak jeszcze jeden mecz zaległy. W klasyfikacji króla strzelców nadal prowadzi Juliusz Habasiński (Fanatic).