Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W sobotę 27 stycznia 2017 odbyły się mecze X kolejki Dobrzyńskiej Ligi Futsalu. Największą niespodziankę sprawił Fanatic, a w samych końcówkach rozstrzygały się losy lipnowskich i dobrzyńskich derbów.

Na pierwszy ogień poszły zespoły FC Wielgie i Fanatic. Faworytem byli oczywiście Ci pierwsi, ale jak się później okazało 10 punktów dzielących oba zespoły w tabeli, na boisku nie miały żadnego znaczenia. Świetny mecz zagrał Fanatic, a FC Wielgie tym razem miało słabszy dzień i niespodziewanie musiało pogodzić się z porażką 1:4.

Nie zawiódł się ten, kto liczył na ciekawy mecz lipnowskich drużyn. Derby jak zawsze stały na dobrym poziomie i trzymały w napięciu do samego końca. Wynik już w 4 minucie dla Gminy Lipno otworzył Majewski, ale przed przerwą za sprawą Kotkiewicza, Terazlipno wyrównało na 1:1. Niedługo po zmianie stron, ten sam zawodnik trafił na 2:1. Gmina Lipno choć znalazła się w trudnej sytuacji to wyszła z niej obronną ręką. Najpierw do remisu doprowadził M. Bartczak, a zwycięską bramkę na minutę przed końcem strzelił Majewski. Dzięki temu zwycięstwu Gmina Lipno awansowała na pierwsze miejsce w tabeli DLF.

Po dwóch interesujących pojedynkach, w trzecim tym ostatnim temperatura na hali DCSiT skoczyła jeszcze wyżej. Twarda walka, prowadzenie zmieniające się jak w kalejdoskopie i niesamowite emocje. To wszystko oglądało się z prawdziwą przyjemnością. W pierwszej połowie stosunkowo działo się jeszcze niewiele, ZEWiK prowadził „tylko” 1:0. Na początku drugiej odsłony prowadzenie na 2:0 podwyższył Wyczałkowski i wydawało się, że jego zespół ma mecz pod kontrolą. Nic bardziej mylnego. Marnujący do tej pory  świetne okazje strażacy w końcu znaleźli drogę do bramki i w ciągu 4 minut z wyniku 2:0 zrobiło się 2:3. Następnie przewagę znowu osiągnął ZEWiK i po 2 golach prowadził 4:3. OSP doprowadziło jeszcze do remisu 4:4, ale końcówka należała już do przeciwników. Gola sezonu (jak na razie) zdobył Laskowski, który świetnie uderzył z wolnego, a piłka zatrzepotała w samym okienku bramki OSP. ZEWiK po niesamowitym meczu pokonał OSP 6:4.

W tabeli na pierwszym miejscu zameldowała się Gmina Lipno, która wykorzystała potknięcie FC Wielgie. Wśród najlepszych strzelców prowadzącego J. Habasińskiego (Fanatic) dogonił Laskowski (ZEWiK) i obaj z dorobkiem 15 goli plasują się na pierwszej pozycji.

UWAGA: Zaległe mecze DLF zostaną rozegrane w najbliższy piątek 2 lutego. Fanatic podejmie Terazlipno (g.18:00), a Gmina Lipno zagra z FC Wielgie (g.18:45). Zapraszamy!