Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniach 2-3 lutego 2018 w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyły się mecze Dobrzyńskiej Ligi Futsalu. Przed ostatnią kolejką sytuacja w tabeli ułożyła się tak niesamowicie, że jeszcze 3 zespoły mają realne szanse na końcowy tryumf.

W piątek 2 lutego rozegrano 2 mecze zaległe. Terazlipno bez większych problemów pokonało nieobliczalny Fanatic 9:4, a hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Markowski. Drugi pojedynek zapowiadał się jako najciekawsze spotkanie rundy rewanżowej, w którym lider tabeli – Gmina Lipno podejmował wicelidera - FC Wielgie. W meczu tym nieskutecznością razili zawodnicy z Lipna, a zadanie utrudniał im jeszcze dobrze dysponowany bramkarz rywali. FC Wielgie wykorzystało sytuację i odniosło bardzo istotne zwycięstwo 4:2.

W sobotę odbyły się mecze XI kolejki DLF. Już pierwsze spotkanie dwóch najlepszych drużyn poprzedniego sezonu, czyli FC Wielgie i Terazlipno było prawdziwym hitem. Obie ekipy cały czas liczą się w walce o wygraną także w tym sezonie, dlatego dodatkowa motywacja do gry nie była nikomu potrzebna. Do pewnego momentu mecz był dość wyrównany i na 5 minut przed jego końcem na tablicy wyników widniał remis 3:3. Od tego czasu swój efektowny marsz po zwycięstwo rozpoczęło Terazlipno i w 5 minut zdobyło 4 bramki. Wynik 7:3 to udany rewanż za porażkę w poprzednim sezonie.

Po piątkowej porażce na potknięcie nie mogła już sobie pozwolić Gmina Lipno. W meczu z ambitnym, ale dużo mniej doświadczonym OSP Dobrzyń długo nie mogła udokumentować swojej przewagi. Po pierwszej połowie lipnowianie prowadzili 1:0. Dopiero w drugiej odsłonie Gmina Lipno zdobyła 3 bramki i pewnie zwyciężyła 4:0.

Ostatnie sobotnie spotkanie to jak zwykle ciekawe dobrzyńskie derby Fanatic – ZEWiK. Mecz od początku do końca trzymał w napięciu, bo żadna z drużyn nie potrafiła zbudować bezpiecznej przewagi. Przy remisie 2:2 zwycięską bramkę na 3:2 dla ZEWiK-u zdobył najlepszy strzelec ligi – P. Laskowski.

Sytuacja w tabeli ułożyła się bardzo ciekawie, co zapowiada duże emocje w ostatniej kolejce. Między prowadzącą trójką, czyli Gminą Lipno, Terazlipno i FC Wielgie jest tylko po 1 punkcie różnicy. Wszystkie te drużyny mają zatem realne szanse na I miejsce. W klasyfikacji króla strzelców z 16 trafieniami samodzielnym liderem został P. Laskowski (ZEWiK).