3.06.2018r. w Dobrzyniu nad Wisłą odbył się pierwszy raz organizowany przez Cezarego Zamane wyścig pn. „Cisowianka Mazovia MTB Marathon”.

Wzięło w nim udział ponad 600 zawodników z całego kraju, w tym około 100 dzieci w wieku 10-13 lat. Przeprowadzono również wyścigi dla dzieci 3-6 lat.

Miło było oglądać rywalizacje najmłodszych uczestników wyścigów, którzy z uśmiechem, ale z nutką zaciętości pokonywali swoje dystanse. Wyścigi przeprowadzono na terenie rekreacyjnym przy ul. Robotniczej.

Prawdziwe ściganie MTB zaczęło się tuż przed południem po drogach bitych i szutrowych naszej gminy. W grupach dystansowych wyruszyło na trasy ponad 500 zawodników.

Autorem trasy wyścigów, przy akceptacji Cezarego Zamany, był Michał Przybytek, który należy do czołówki zaw. MTB.

Najtrudniejsze wyzwanie czekało jednak na cyklistów na zboczach w Dolinie Wisły, a odcinek ten grupa Pro pokonać musiała dwa razy.

Wymagające zjazdy i podjazdy są esencją ścigania się w kat. rowerów MTB i odcinek trasy nad Wisłą takim właśnie był. Pogoda około 30° C nie ułatwiała rywalizacji.

Wielkie słowa uznania dla wszystkich uczestników wyścigu.

Rywalizacje na najdłuższym dystansie Pro – 61 km wygrał świetnie przygotowany do startu Michał Przybytek, który na najtrudniejszym odcinku odjechał w końcówce rywalom i zwyciężył z przewagą ok. 500 m – Gratulacje Michał!!!

Na dystansie ½ Pro – 35 km, kolejny nasz zawodnik z Dobrzynia – Maciej Kluszczyński był czwarty. Obaj byli najlepszymi zawodnikami w klasyfikacji mieszkańców gminy.

Wyróżnienia dla zwycięzców wyścigów i klasyfikacji wiekowych wręczyli: pomysłodawca kolarskiej imprezy MTB Burmistrz MiG Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Żurawski.

Wyniki szczegółowe i relacje z wyścigów na stronie: http://www.mazovia.zamanagroup.pl