14 czerwca 2018r. w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się IV „Mała Olimpiada Przedszkolaka” o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. Zawody dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy były prawdziwym sportowym świętem i dostarczyły dzieciom wiele radości.

Do tegorocznej rywalizacji przystąpiły przedszkola: „Mały Europejczyk” Chalin, „Akademia Przedszkolaka” Dobrzyń nad Wisłą i „Kubusia Puchatka” Dobrzyń nad Wisłą. Zawody otworzył z-ca Burmistrza MiG Dobrzyń nad Wisłą Krzysztof Głowacki, a małą ceremonię otwarcia swoim występem uświetniły dzieci z „Akademii Przedszkolaka”.

Na uczestników czekały wyścigi rzędów, w których każdy musiał wykazać się nie lada sprawnością. Dwunasto-osobowe reprezentacje wzięły udział w 7 konkurencjach. Biegi, skoki i rzuty to sprawnościowe abecadło. Najbardziej emocjonujące przeciąganie liny kończyło zmagania. Z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że wszystkie dzieci poradziły sobie wspaniale.

Jak przyznał z-ca Burmistrza zwycięzcami możemy uznać wszystkich uczestników. Każdy otrzymał pamiątkowy złoty medal. Zespoły otrzymały również dyplomy ze zdjęciem, a w klasyfikacji końcowej puchary. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, nauczycielom za przygotowanie do zawodów, a rodzicom i pozostałym przedszkolakom za wspaniały doping.

Klasyfikacja końcowa:

I – Akademia Przedszkolaka Dobrzyń nad Wisłą