W weekend 7-8 lipca w Chalinie odbył się turniej siatkówki plażowej „Chalin Cup”. Zmaganiom kobiet można było przyglądać się w sobotę, natomiast w niedzielę wystąpili mężczyźni. Organizatorem zawodów był Team Volley Chalin przy współpracy z Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki, Urzędem Marszałkowskim, sołectwem Chalin, Kujawsko – Dobrzyńskim Bankiem Spółdzielczym i Stowarzyszeniem Lokalnej Grupy Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał dyrektor Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki Stanisław Niekraś. W obu kategoriach wzięło udział po 8 par, a rozgrywki toczyły się w systemie brazylijskim.
Oprócz uczestników z Gminy Dobrzyń nad Wisłą, w zawodach wzięły udział także drużyny z innych miejscowości jak Lipno, Skępe czy nawet Płock.

Podczas sobotnich rozgrywek panie zmagały się nie tylko z przeciwniczkami, ale też z upalną pogodą. Ponieważ poziom drużyn był dość wyrównany wiele meczów rozstrzygało się dopiero w trzeciej partii. Najlepszą parą turnieju kobiet zostały P. Kraśnicka i W. Sztarbowska, które w emocjonującym finale pokonały duet M. Dąbrowska, E. Chalińska.

Niedzielne potyczki należały do panów. Tutaj zdecydowanym faworytem zawodów byli aktualni Mistrzostwie Płocka Amatorów - para Jankowski/Chmielewski. Na dobry wynik liczyli też gospodarze, którzy wystawili kilka duetów. Zgodnie z przewidywaniami finał należał do płocczan i był prawdziwą „wisienką na torcie” z całego weekendowego święta siatkówki w Chalinie. Płockie zespoły zaprezentowały wysoki poziom sportowy i niesamowitą wolę walki, którą docenili licznie zgromadzeni kibice. Ostatecznie faworyzowani Jankowski/Chmielewski pokonali parę Jankowski/Jeżewski. Trzecia lokata przypadła gospodarzom Łykowski/Walter.
Wielkie słowa uznania należą się właśnie tej parze nie tylko za dobry wynik sportowy, ale przede wszystkim za pasję do siatkówki, którą zarażają innych. To właśnie inicjatywa i ciężka praca tych dwóch panów doprowadziła do tego, że Chalin CUP odbył się po raz kolejny i został bardzo pozytywnie oceniony zarówno przez zawodników jak i kibiców. Nagrody w turniejach wręczyli: Aneta Jędrzejewską (Urząd Marszałkowski), Sławomir Wiśniewski (Kujawsko – Dobrzyński Bank Spółdzielczy) oraz obecni na ceremonii zakończenia Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobrzyniu nad Wisłą Jerzy Żurawski, przedstawiciele sołectwa Chalin i Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe.

Klasyfikacja Turnieju Kobiet:
I – W. Sztarbowska/P. Kraśnicka
II – M. Dąbrowska/E. Chalińska
III – J. Czerwińska/A. Wyborska

Klasyfikacja Turnieju Mężczyzn:
I – B. Jankowski/M. Chmielewski
II – P. Jankowski/Ł. Jeżewski
III - R. Walter/J. Łykowski

Szczegółowe wyniki meczów i klasyfikacje końcowe dostępne są na stronie głównego organizatora:
- Kobiety: http://volleychalin.pl/2018/07/09/wyniki-chalin-cup-2018-kobiety/
- Mężczyźni: http://volleychalin.pl/2018/07/09/wyniki-chalin-cup-2018-mezczyzni/