W dniach 7-8.07.2018r. odbył się „XV Dobrzyński Rajd Rowerowy”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej przy wsparciu Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki, Zrzeszenia LZS Rada Powiatowa. Wczesnym rankiem grupa około 40 rowerzystów przy sprzyjającej pogodzie ruszyła z Dobrzynia nad Wisłą do miejsca docelowego – Zielonej Szkoły w Goreniu.

Trasa rajdu wiodła przez miejscowości Zbyszewo, Glewo , Tulibowo, Zarzeczewo, Kulin, Włocławek, Pińczata, Warząchewka, Gołaszewo, Przydatki Gołaszewskie, Kowal, Dębniaki, Goreń. Malowniczo położona na zróżnicowanej konfiguracji terenu trasa, wymagająca małej zaprawy kolarskiej i słoneczna pogoda dała się cyklistą we znaki. Po przejechaniu ok. 50 km uczestnicy dotarli do Gorenia, celu podróży, w którym oczekiwał posiłek i nocleg.

Po odpoczynku i kolacji rowerzyści sprawdzili swoją wiedzę w konkursie, a także sprawność w rzucie lotkami i podkową. W podsumowaniu Rajdu zwycięscy konkursów zostali obdarowani upominkami.

Następnego dnia zadowoleni z rowerowej wyprawy uczestnicy wrócili do Dobrzynia nad Wisłą.