W dniu 5 października 2018 r. o godzinie 8.00 z inicjatywy Pana Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacka Waśko w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyło się spotkanie trenera żeglarstwa Pana Jarosława Marciniaka z dziećmi klas I – IV Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą, który w atrakcyjny sposób zachęcał dzieci do uprawiania żeglarstwa, omawiając jego walory i zalety. Na spotkaniu zaprezentował żaglówkę Optymist, na której dzieci będą mogły rozpocząć szkolenie na wodzie. Po zakończeniu spotkania prezentowana żaglówka była oblegana przez przyszłych adeptów żeglarstwa.

Pierwsze zajęcia odbyły się tego samego dnia o godzinie 16.00. Dzieci uczyły się budowy żaglówki, węzłów żeglarskich oraz otrzymały pierwszą podstawową wiedzę teoretyczną uprawiania sportu wodnego.

Chętne dzieci zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach w każdy piątek o godzinie 16.00 w hali DCSiT. Na zajęcia w hali prosimy zabrać strój sportowy.