W środę 08 maja 2019 w miejscowości Łagiewniki obchodziliśmy 74 rocznicę zakończenia II wojny światowej. W uroczystości przy pomniku upamiętniającym pomordowanych przez Niemców mieszkańców z gromady Dobrzyń nad Wisłą i Chalin uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski, radni, strażacy, członkowie rodzin zamordowanych w lesie Łagiewnickim, a także uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Chalinie oraz delegacje ze szkół naszej gminy. Uroczystość otworzyła krótka prezentacja historyczna wygłoszona przez pana Kazimierza Żołnowskiego, po której krótką modlitwę w intencji pomordowanych odmówił ksiądz Zbigniew Milczarek. Występ wokalno-artystyczny przed pomnikiem zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Chalinie. Na zakończenie uroczystości poszczególne delegacje na czele z Burmistrzem Piotrem Wiśniewskim i radnymi złożyły przy pomniku kwiaty w hołdzie pomordowanym.