W dniu 31 maja (piątek) z okazji Dnia Dziecka w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” odbyło się niezwykłe przedstawienie. Rodzice dzieci z przedszkola „Zielona Kraina” w Krojczynie przygotowali dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy przedstawienie pod tytułem „Królewna Śnieżka”.

Aktorzy-rodzice wystawili klasyczną wersję baśni braci Grimm. Na scenie oprócz Śnieżki pojawiła się zatem okrutna królowa, siedmioro krasnoludków, a także królewicz, który wyzwolił Śnieżkę z klątwy złej macochy. Nie zabrakło także magicznego lustra, które informowało królową o jej urodzie i poczynaniach ślicznej Śnieżki.

W sumie w „ŻAKU” odbyły się dwa występy, na które przybyły przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych ze wszystkich szkół i przedszkoli z gminy Dobrzyń nad Wisłą. Nie zabrakło także życzeń dla najmłodszych i słodkiego poczęstunku, na który zaproszono dzieci po występie.

Serdeczne podziękowania dla rodziców za wkład pracy artystycznej. Życzymy kolejnych równie udanych spektakli.