W dniu 03 lipca 2019 roku odbył się wyjazd do gminy Kowal i miejscowości Choceń. Celem wyjazdu była wizja lokalna urządzeń fotowoltaicznych zainstalowanych na obiektach użyteczności publicznej i obiektach prywatnych. W wyjeździe udział wzięła grupa mieszkańców gminy Dobrzyń nad Wisłą zainteresowana instalacją paneli fotowoltaicznych oraz przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą na czele z Wiceburmistrzem Miasta i Gminy Dobrzyn nad Wisłą Sebastianem Olewińskim i Przewodniczącym Rady Miasta Krzysztofem Pryciakiem. Wizyta w gminie Kowal rozpoczęła się od spotkania z wójtem Stanisławem Adamczykiem, który opowiedział o inwestycjach związanych z instalacją paneli fotowoltaicznych, a przede wszystkim możliwych dofinansowaniach i programach  wspierających montaż paneli fotowoltaicznych oraz zorganizował pokaz kilku obiektów na których  umieszczono panele fotowoltaiczne. Wyjazd zakończył się wizytą w miejscowości Choceń, gdzie uczestnicy również mieli możliwość obejrzenia kilku publicznych i prywatnych obiektów, które korzystają z paneli fotowoltaicznych.