W dniu 08 stycznia 2020 roku w Dobrzyńskim Centrum Sportu i Turystyki odbyła się jubileuszowa 20 edycja Koncertu Świąteczno-Noworocznego, połączonego z wręczeniem, po kilkuletniej przerwie  Nagrody im. Adama Adamandego Kochańskiego. W tym roku do grona laureatów tejże nagrody, przyznawanej za szczególne osiągnięcia i działalność na rzecz lokalnej społeczności dołączył Pan Paweł Śliwiński.

Koncert rozpoczął się o godzinie 17.00 występem Dobrzyńskiej Orkiestry Strażackiej, która wykonała najpopularniejsze polskie kolędy oraz utwory z kanonu klasyki filmowej.

Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski, który oficjalnie powitał wszystkich przybyłych gości, a w szczególności  laureata tegorocznej XIX  edycji Nagrody, Pana Pawła Śliwińskiego.

Po odczytaniu oficjalnego werdyktu Kapituły Nagrody im. Adama Adamandego Kochańskiego,którego dokonała jego Przewodnicząca Pani Dorota Kalinowska i przybliżeniu sylwetki oraz dokonań tegorocznego laureata, którą przedstawił  Pan Jerzy  Rzekoński, nastąpiło uroczyste wręczenie nagrody.

Ze sceny  w stronę nagrodzonego popłynęło mnóstwo gratulacji,  życzeń i słów uznania. W imieniu poprzednich laureatów nagrody gratulacje złożył Pan prof. Mirosław Krajewski. Słowa uznania i najlepsze życzenia złożyli także przybyli na koncert Wicewojewoda Kujawsko- Pomorski Pan Józef Ramlau i Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Aneta Jędrzejewska.

Wyjątkowe słowa uznania popłynęły  także z ust z byłego ucznia Pana Pawła Śliwińskiego, a obecnie Dyrektora DCSiT Pana Łukasza Wasilewskiego, który podziękował za zaszczepienie w nim pasji do podróżowania i chęci poznawania świata.

Po kilkunastominutowej przerwie umilonej słodkim poczęstunkiem, rozpoczęła się licytacja obrazów powstałych w czasie organizowanych w poprzednich latach plenerów malarskich, na których uwieczniono miasto i jego okolice. Dochód z wylicytowanych obrazów oraz pieniądze z puszek z którymi podczas trwania całego koncertu kwestowali wolontariusze przeznaczony został, z racji zbliżającego się Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na cele tejże fundacji. Łącznie podczas środowej gali udało się zebrać 2910 zł.

W dalszej części programu Koncertu królowała na scenie już wyłącznie muzyka. Najpierw publiczności zaprezentowała się mieszkanka Dobrzynia nad Wisłą Magdalena Hajduk.

Po młodej wokalistce sceną zawładnął i porwał swoim występem Michał Hajduczenia-Kwartet, prezentując repertuar utworów folkowych i biesiadnych, granych na skrzypce, kontrabas, akordeon i klarnet.

Zwieńczeniem środowego Koncertu było losowanie nagrody niespodzianki wśród wszystkich którzy poprawnie odpowiedzieli na pytanie dotyczące podania daty uzyskania przez Dobrzyń nad Wisłą praw miejskich.