W sobotę, tj. 20 czerwca 2020 roku odbyła się już druga edycja akcji pod nazwą „Sprzątanie Skarpy Wiślanej”, tym razem zorganizowanej z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą. W sprzątaniu nadbrzeża i skarpy wiślanej wzięło udział około 60 osób, w tym strażacy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Dobrzyniu nad Wisłą, członkowie Koła Wędkarskiego nr 105 PZW Dobrzyń nad Wisłą, przedstawiciele Ligi Morskiej i Rzecznej Dobrzyń nad Wisłą oraz wielu mieszkańców naszej gminy, którym zależy na czystym, przyjaznym otoczeniu. Spotkanie organizacyjne, podczas którego rozdano niezbędny sprzęt (worki i rękawice) i podzielono wszystkich na grupy,  wyznaczając każdej z nich teren do sprzątania, odbyło się o godzinie 9.00 przy Górze Zamkowej. Następnie uczestnicy z wielkim zapałem przystąpili do zbiórki odpadów. Podczas ponad dwugodzinnego sprzątania, uporządkowano cały teren skarpy wiślanej - od Góry Zamkowej aż do przystani wiślanej przy ul. Zjazd. Zebrano ponad 2, 5 tony śmieci. Doceniając  bezinteresowne zaangażowanie i poświęcenie osób sprzątających,  zorganizowano dla wszystkich ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski i napić się herbaty. Sobotnia akcja to wspaniała społeczna inicjatywa. Trud się opłacił, a jego efektem jest piękne, czyste nadbrzeże.

Dbajmy wspólnie o nasze otoczenie.