Sprzątanie Skarpy Wiślanej i jej okolic staje się już powoli dobrzyńską tradycją. W sobotę 8 maja 2021 odbyła się tegoroczna akcja porządkowania terenów nad Wisłą. Punktualnie o godzinie 9.00 przy Górze Zamkowej stawili się  mieszkańcy Dobrzynia nad Wisłą, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą, a także strażacy. Po krótkiej odprawie, wyposażeni w worki i rękawiczki i podzieleni na grupy, wszyscy ruszyli w teren. Podczas ponad dwugodzinnego sprzątania, uporządkowano cały teren skarpy wiślanej - od Góry Zamkowej aż do przystani wiślanej przy ul. Zjazd. Zebrano przyczepę różnego rodzaju odpadów. Doceniając  bezinteresowne zaangażowanie i poświęcenie osób sprzątających, zorganizowano dla wszystkich ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski i napić się herbaty. Sobotnia akcja to wspaniała społeczna inicjatywa, dziękujemy wszystkim, którzy się do niej przyłączyli. Trud się opłacił, a jego efektem jest piękne, czyste nadbrzeże.

Dbajmy wspólnie o nasze otoczenie i nie śmiećmy.