Gmina Dobrzyń nad Wisłą pozyskała kolejne środki na realizację nowych inwestycji.

We wtorek tj. 7 września 2021 r. Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Piotr Wiśniewski odebrał z rąk członka Zarządu Województwa Kujawsko - Pomorskiego Anety Jędrzejewskiej grant o wartości 913 798,51 zł, na budowę punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Kwota przyznana została w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dzięki wsparciu finansowemu, w mieście powstanie nowoczesny punkt segregacji odpadów, który poprawi czystość w gminie oraz jakość życia jej mieszkańców. Całość inwestycji szacowana jest na 1 999 996,74 zł.

Z kolei w lipcu podpisano umowę na dofinansowanie realizacji  zadania pn. „Poprawa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w miejscowości Chalin poprzez budowę boiska i siłowni zewnętrznej. Oficjalne wręczenie umów, dla podmiotów, które uzyskały wsparcie finansowe, w tym dla Gminy Dobrzyń nad Wisłą, odbyło się podczas uroczystości w Muzeum  Etnograficznym w Toruniu. Pozyskane środki w  kwocie 351 154 zł  pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020. Całość inwestycji wyniesie 551 869,58 zł.

Zdjęcia: Mikołaj Kuras