Z okazji Dnia Wędkarza pan Burmistrz Jacek Waśko nie zapomniał też o naszych miłośnikach wędkowania, zgromadzonych w Kole 105 Dobrzyń nad Wisłą, Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg Mazowiecki.

W dniu 18 marca w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” pan Burmistrz zorganizował dla nich wspólne spotkanie, które było okazją do złożenia życzeń i wręczenia na ręce prezesa Koła Wędkarskiego 105 dyplomu z życzeniami. Oprócz tradycyjnych życzeń zdrowia, szczęścia i pomyślności, padły także te dotyczące samego wędkowania. Pan Burmistrz życzył wędkarzom udanego nowego sezonu 2017, podczas którego ma nie zabraknąć niezapomnianych chwil, pełnych wrażeń i emocji. Życzył także zawsze miłego wypoczynku nad wodą, powiększającej się liczby wędkarzy i tradycyjnie medalowych okazów.W czasie spotkania Pan Jacek Waśko wystąpił także z krótkim przemówieniem dotyczącym wędkowania, historii Polskiego Związku Wędkarskiego i znaczenia ryb w naszym życiu. Mówił o tym jak pięknym i wymagającym niezwykłej cierpliwości hobby jest wędkarstwo. Podkreślił, że wartością wędkarstwa, jest nie tylko złowienie ryby, ale psychiczny i fizyczny wypoczynek na łonie natury, obcowanie z przyrodą,oraz pobyt nad wodą. Złożył również podziękowania wędkarzom za to, że przyczyniają się do rozwoju agroturystyki wędkarskiej w naszym regionie.Po części oficjalnej pan Burmistrz zaprosił wędkarzy na poczęstunek.