Projekt „Otwórz się na pomoc” to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia młodzieży od alkoholu, który powstał miedzy innymi przy wsparciu finansowym Gminy Dobrzyń nad Wisłą, w ramach „Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.” W trakcie oglądania filmu widzowie mogą na bieżąco kierować losami Bartka- głównego bohatera, który musi zmierzyć się z rozwijającym problemem alkoholowym. Czy bohater filmu powie dość napojom wysokoprocentowym, zanim będzie za późno? To jak zakończy się historia nastolatka, zależy tylko od widzów i od tego co klikną na ekranach swoich komputerów.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia tego projektu, a szczególnie młodzież, wkraczającą w dorosłość i stojącą przed dokonywaniem wielu życiowych wyborów i decyzji. Niech losy Bartka i jego kolegów, skłonią nas wszystkich do głębszej refleksji.

Link do filmu:https://lipno.naszemiasto.pl/gmina-dobrzyn-nad-wisla-otworz-sie-na-pomoc-alkohol/re