W ramach wsparcia na realizację zadań jednostek samorządu terytorialnego, polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury, Gmina Dobrzyń nad Wisłą przystąpiła do programu „Laboratoria przyszłości”, pozyskując z niego, dla szkół podstawowych, środki w kwocie 229.500,00 zł. Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych, w ramach którego szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego, niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach pozyskanej kwoty, poszczególne szkoły uzyskały następujące środki:

• Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą 79.500,00 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Chalinie – 60.000,00 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Krojczynie – 60.000,00 zł
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Dyblinie – 30.000 zł.

Dzięki temu wsparciu szkoły z terenu gminy zakupiły m.in. drukarki 3D, sprzęt nagłaśniający, mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami, sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.) i stacje lutownicze (do mikrokontrolerów). Nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pomoże uczniom rozwijać swoje zainteresowania, nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.