2 maja, czyli święto Flagi Rzeczypospolitej było doskonałą okazją dla pracowników urzędu Miasta i Gminy aby zaprezentować i wyjaśnić mieszkańcom na czym polega ogólnopolska akcja „Dumni z Polski” do jakiej przyłączyła się również Gmina Dobrzyń nad Wisłą. Stoisko z gadżetami kampanii cieszyło się sporym zainteresowaniem przechodniów. Pracownicy wyjaśniali, że akcja ma na celu propagowanie wartości patriotycznych, promocji różnego rodzaju imprez i uroczystości patriotycznych, które będą odbywać się w naszej małej ojczyźnie aż do 11 listopada. W jej ramach powstało kilkanaście różnego materiałów promocyjnych i gadżetów, które mają promować patriotyzm również ten lokalny, a także przypominać o ważnych datach i wydarzeniach z historii Polski. Temu służyć mają materiały edukacyjne m. in. ulotki o „Najodważniejszych Polakach w historii”, „O wielkich Polkach”, czy „Polskich artystach, którzy zachwycili świat”, gry planszowe i gry pamięciowe, które bawiąc mają również za zadanie uczyć. Gry to wspaniałe połączenie rozrywki z ciekawym przekazem edukacyjno-informującym o najważniejszych datach i wydarzeniach w dziejach Polski. Kampania „Dumni z Polski” ma za zadanie promować również różnego rodzaju konkursy patriotyczne i akcje promujące patriotyzm oraz przywiązanie do ojczyzny, w tym tej lokalnej.

Osoby podchodzące do stoiska otrzymały zestaw gadżetów z logo „Dumni z Polski” oraz z racji Dnia Flagi biało-czerwone chorągiewki, które miały przypominać o tym wyjątkowym święcie ”Dnia Flagi”. Pracownicy zachęcali także do dekorowania domów i posesji aby w ten sposób pokazywać swój patriotyzm i przywiązanie do Ojczyzny i że mieszkańcy Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą są „Dumni z Polski.”