Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W tym roku już po raz drugi w naszym mieście odbył się plener malarski „Nawojka”. W dniach 21-25 czerwca do Dobrzynia nad Wisłą zjechali artyści-malarze m.in. z Łodzi, Rypina, Łącka aby na obrazach uwiecznić piękno naszego miasta, jego malowniczych krajobrazów, urokliwych zakątków, pięknych zabytków oraz naszej Wisły. Artystów zaprosił i oficjalnie powitał Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko. Oprócz profesjonalistów w plenerze wzięły także udział uczennice z Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych z Włocławka. Wisła i jej urokliwe okolice urzekły dziewczyny najbardziej i to właśnie królową rzek postanowiły umieścić na swoich obrazach. Z kolei na obrazach profesjonalnych malarzy znalazły się uliczki miasta z zabudowaniami, Wisła i przepiękne krajobrazy. Nie mogło również zabraknąć  Góry Zamkowej, która jest chyba najbardziej charakterystycznym obiektem w Dobrzyniu nad Wisłą. Prace powstałe w czasie pleneru można było oglądać na wystawie poplenerowej zorganizowanej w czasie festynu „Wianki Dobrzyńskie”. Obecnie prace wystawione są w Izbie Pamięci mieszczącej się w pomieszczeniach Biblioteki Publicznej. Wszystkim uczestnikom pleneru bardzo dziękujemy- za piękne prace, miłe słowa i za to, że chcieliście po raz kolejny nas odwiedzić.  Do zobaczenia za rok.