18 maja 2017r. trzy uczennice Publicznego Gimnazjum im. A.A. Kochańskiego w Dobrzyniu nad Wisłą - Julia Gitner, Natalia Stanna i Oliwia Kłobukowska- wzięły udział w XII Regionalnym Konkursie Recytatorskim w Krojczynie, nad którym patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy w Dobrzyniu nad Wisłą. Konkurs odbył się na dwóch etapach: szkoły podstawowe i gimnazja. Recytatorki pięknie deklamowały utwory o tematyce Maryjnej.

II miejsce w konkursie zajęła Julia Gitner- uczennica klasy IIIb, zaś Natalia Stanna- z klasy Ib została wyróżniona. Brawo dziewczęta!!! Uczennice przygotowywała p.Aleksandra Nowak na zajęciach koła recytatorskiego. Julia recytowała utwór Jana Sztaudyngera pt. „Matka Boska na nartach”, Natalia- wiersz Antoniego Kucharczyka pt. „Kto jest twórcą litanii do Najświętszej Panny Marii?”, zaś Oliwia zaprezentowała fragment „Myśli na każdy dzień” ks. Jana Twardowskiego.

Recytatorki naszego gimnazjum otrzymały dyplomy oraz piękne nagrody książkowe. Laureatkom gratulujemy!!!