1 czerwca  2017 r. z okazji Święta Rodziny i Dnia Dziecka odbyła się w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Krojczynie uroczystość szkolna połączona z piknikiem. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali dla rodziców programy artystyczne. Były wiersze, piosenki, scenki dramatyczne  oraz koncert. Rodzice byli zachwyceni popisami swoich pociech. Chwalili   wzorową recytacją, umiejętności aktorskie i wokalne swoich dzieci. Z okazji Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Dnia Ojca Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców przygotowali mnóstwo atrakcji. Była dmuchana zjeżdżalnia, kule wodne, wata cukrowa, zabawy z klaunami, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże i niespodzianki przygotowane przez krojczyńską  straż pożarną. O dzieciach nie zapomnieli także Włodarze naszej Gminy. Burmistrz Pan Jacek Waśko i Wiceburmistrz Pani Marzena Niekraś przyjechali do nas, aby osobiście złożyć dzieciom najserdeczniejsze życzenia i obdarować je słodkimi upominkami. Życzenia dzieciom złożyła osobiście również Pani Marzanna Kornacka Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół w Dobrzyniu nad Wisła. Nie zabrakło też pysznej grochówki, kiełbasek z grilla, lodów i słodyczy. Dziękujemy Wszystkim, którzy dołożyli starań, aby ten dzień był wyjątkowy.