Co roku w dniu 16 października obchodzony jest w Polsce Dzień Papieża Jana Pawła II-święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi Polakowi- Karolowi Wojtyle.Święto naszego Papieża obchodzone jest już po raz osiemnasty, a jego  tegoroczne hasło brzmi „Promieniowanie ojcostwa”. Jest ono bezpośrednio zaczerpnięte z twórczości literackiej papieża Polaka. „Promieniowanie ojcostwa” to tytuł dramatu napisanego przez Karola Wojtyłę w 1964 roku.

Dobrzyński Dom Kultury „ŻAK” również włączył się w to ogólnopolskie świętowanie, organizując w dniu 24 października o godzinie 19.00 uroczystość na cześć papieża Jana Pawła II, na którą złożyły się występy wokalne i artystyczne.

Ciekawostki z życia naszego Papieża, wzruszające wspomnienia, cytaty z Jego encyklik, a także najistotniejsze fakty  z ponad 26- letniego pontyfikatu przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą. Scenariusz oraz młodych artystów przygotowała Pani Krystyna Bielecka.W drugiej części uroczystości wystąpiła scholka parafialna „Chór Aniołów”, kierowana przez Pana Dawida Dejneckiego. Śpiewem ukochanych przez Papieża pieśni m.in. „Barką” ,scholka wywołała u wielu osób zgromadzonych na sali  łezkę w oku. Publiczność włączyła się także do wspólnego śpiewu, tworząc tym samym niezwykle rodziną, przyjazną, wręcz magiczną atmosferę. Dopisała także publiczność, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. proboszcz parafii w Dobrzyniu nad Wisłą ks. Henryk Lewandowski i ksiądz prefekt Sebastian Krupniewski. Ksiądz Lewandowski podziękował występującym za chwile wzruszeń i piękne przypomnienie pontyfikatu Jana Pawła II. Jednocześnie ks. Lewandowski  nawiązując do nauk naszego Papieża poprosił wszystkich mieszkańców „ o otwarcie na drugiego człowieka i bycie sobą.”

Na zakończenie prowadząca koncert Pani Renata Chęcka -Dyrektor Dobrzyńskiego Domu Kultury „ŻAK” wręczyła na ręce Pani Krystyny i Pana Dawida, w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacka Waśko podziękowania, za uświetnienie uroczystości wspaniałym występem.Punktem kończącym wieczorne wspólne świętowanie Dnia papieskiego był słodki poczęstunek.