W dniu11.10.2019 r. w remizie strażackiej w Grochowalsku świętowaliśmy "Dzień Ziemniaka", w trakcie którego  odbył się konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ZIEMNIAKA, pieczenie ZIEMNIAKÓW i kiełbasek przy ognisku, a także konkursy sprawnościowe oczywiście z ZIEMNIAKIEM w roli głównej.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.Aneta Jędrzejewska- Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, włodarze naszego miasta, radni i sołtysi. Oprócz degustacji potraw z ziemniaka, nie zabrakło także dobrej muzyki oraz wspólnych tańców i zabawy.Czas przybyłym gościom umiliły także panie z Miejsko-Gminnej Rady Kobiet, które zaprezentowały kabaretowy skecz pod tytułem "Rolnik szuka żony-bis"