Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

28 kwietnia 2017 roku w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK”, odbył się koncert zatytułowany „Pani Muzyka w kraju nad Wisłą”. O godzinie dziesiątej w sali Dobrzyńskiego Domu Kultury „ŻAK”zebrały się dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyniu nad Wisłą, aby posłuchać utworów wykonanych przez zespół „CAMERATA”. Koncert zorganizowano z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja ale również aby przypomnieć,że rok 2017 jest ogłoszony „Rokiem Rzeki Wisły”. Wykonawcy zabrali dzieci w muzyczną podróż, prezentując słuchaczom piosenki i utwory z różnych regionów Polski, przez które przepływa Wisła. Dzięki temu dzieci przepłynęły rzekę „muzyczną łodzią” zaczynając swój rejs od gór, gdzie rzeka bierze swój początek, poprzez Kraków, Warszawę a kończąc w Gdańsku gdzie Wisła wpada do Morza Bałtyckiego. W czasie rejsu dzieci wysłuchały m. in. Hejnału Mariackiego, Poloneza i Krakowiaka. Dzieci dowiedziały się także wielu ciekawych legend związanych z poszczególnymi regionami naszego kraju, m. in. o legendarnym władcy Polski księciu Popielu, historii naszego hymnu, ciekawostek historycznych, poznali także historię wielu utworów muzycznych i polskich tańców narodowych. Koncert był niezwykłym połączeniem muzyki, tańca, historii Polski i ciekawych opowieści.