W dniu 13 maja 2017 roku odbyło się VI spotkanie szkoleniowo-warsztatowe „Z biegiem Wisły”słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Oddział w Dobrzyniu nad Wisłą. Tradycją stał się zwyczaj, że spotkania organizowane są na przemian w Dobrzyniu nad Wisłą i w Chełmnie. Spotkanie zaczęło się o godzinie 16.00 w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK”. Na początku spotkania głos zabrała Przewodnicząca UTW Oddział w Dobrzyniu nad Wisłą Pani Jadwiga Grudzińska, która przywitała przybyłe na spotkanie delegacje Uniwersytetów z Chełmna, Włocławka i Wielgiego. Zgodnie z tradycją, podczas spotkań słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku swoje występy prezentują dzieci ze szkół z naszej Gminy. W tym roku artystycznie, wokalnie i tanecznie zaprezentowały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka”z Dobrzynia nad Wisłą oraz młodzież z Publicznego Gimnazjum im. A. A. Kochańskiego z Dobrzynia nad Wisłą, prezentując m. in. utwory lokalnej poetki i pisarki Pani Zofii Czyżyńskiej, która zaszczyciła swoją obecnością tegoroczne spotkanie. Po części artystycznej zaproszeni goście i delegacje udały się do Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzyniu nad Wisłą, na dalszą część uroczystości, na którą przybyło wielu znamienitych gości a wśród nich: Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski,Wiceburmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Marzena Niekraś, Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Żurawski. Swoją obecnością spotkanie uświetniła także aktorka znana m. in. z serialu „Ranczo” Pani Ewa Kuryło. Na spotkanie przybyli liczni sponsorzy, współpracownicy oraz osoby, które wspierają funkcjonowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dobrzyniu nad Wisłą. Przewodnicząca dziękując wszystkim za przybycie, życzyła miłej zabawy. Następnie poszczególne delegacje złożyły na ręce Przewodniczącej UTW Pani Jadwigi Grudzińskiej kwiaty i drobne upominki, życząc kolejnych lat owocnej i prężnej działalności, wypełnionej sukcesami. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą głos zabrała Pani Marzena Niekraś, która zapewniła, że Burmistrz wspierał, wspiera i zawsze będzie wspierał działania Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podziękowała jednocześnie za pracę zespołowi „55 PLUS’, a w szczególności Pani Hannie Czajkowskiej i Zofii Składanowskiej za przepiękne prace wykonane z pasją oraz Pani Zofii Czyżyńskiej za rozsławianie Dobrzynia nad Wisłą w swojej twórczości poetyckiej, życzyła zdrowia, pogody ducha i chęci nieustannego rozwoju. Po oficjalnych przemówieniach, życzeniach i wystąpieniach, zaproszono zgromadzonych gości na poczęstunek i zabawę taneczną. Oprawę muzyczną sobotniego spotkania zapewnił zespół „55 PLUS”, którego członkowie należą do Dobrzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przy akompaniamencie akordeonu i śpiewu solistek z zespołu „55 PLUS”, goście bawili się do późnych godzin wieczornych.