Z okazji Dnia Matki, 26 maja w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK”o godzinie 18.00 odbyła się uroczysta akademia środowiskowa. Na widowni w roli najważniejszych i najukochańszych gości zasiadły „Mamy”, aby wysłuchać i obejrzeć tego co dla nich przygotowały ich pociechy. Na scenie z piosenkami i wierszykami o mamach wystąpiły dzieci z klasy „0” ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dobrzyniu nad Wisłą. Pięknie zatańczyły i zagrały na gitarach dzieci należące do sekcji tanecznej i gitarowej działającej w DDK „ŻAK”. Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć Burmistrza Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Pana Jacka Waśko. Z okazji Dnia Matki Pan Burmistrz złożył wszystkim Mamom najlepsze życzenia i wyrazy wdzięczności. Podziękował im za trud wychowania, troskę i cierpliwość. Życzył również zdrowia, radości i przede wszystkim zadowolenia ze swoich pociech. Mamy zgromadzone na widowni nie kryły wzruszenia i dumy ze swoich dzieci, które tak pięknie przygotowały się do występów. Życzymy wszystkim Mamom, aby były tak radosne i szczęśliwe nie tylko w tym wyjątkowym dniu, ale przez cały rok.