Uroczystym koncertem, który odbył się 15 października w Dobrzyńskim Domu Kultury „ŻAK” uczczono XVII Dzień Papieski i 39 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Tegorocznym hasłem Dnia Papieskiego był cytat z Listu Apostolskiego napisanego przez Jana Pawła II: „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Krótki montaż słowny przedstawiły uczennice Szkoły Podstawowej w Dobrzyniu nad Wisłą pod okiem Pani Joanny Jędrzejewskiej. Pieśni i utwory religijne zgromadzonej w sali publiczności zaprezentowała z kolei scholka parafialna „Chór Aniołów”pod kierownictwem Dawida Dejneckiego. Krótkie przemówienie wygłosiła także obecna na koncercie Wiceburmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Marzena Niekraś. Wśród zaproszonych gości znalazł się także ksiądz prefekt Sebastian Krupniewski. Koncert poprowadziła Dyrektor Dobrzyńskiego Domu Kultury „ŻAK” Renata Chęcka. Ostatnim akcentem uroczystości był słodki poczęstunek, którego fundatorem był Burmistrz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą Jacek Waśko. Niedzielny wieczór w DDK „ŻAK” pełen był wzruszeń, łez i wspomnień o naszym wielkim rodaku Papieżu Janie Pawle II.